Nasza kadra

 

Agnieszka JohhansenAgnieszka Johannsen – Wychowawczyni
Ukończyła pegagogikę kulturoznawczą w WSP ZNP. Obecnie poszerza swoje kwalifikacje na kierunku pedagogiki wczesnoszkolnej z terapia pedagogiczną w WWSH.
Opiekuńcza i niezwykle troskliwa. Spełnia się w pracy z dziećmi – uwielbia oglądać świat ich oczami. Uważa, że „jej” dzieci uczą ją tyle samo, co ona ich.
Prywatnie mama szkolniaka, miłośniczka książek Sparksa i mistrzyni domowych wypieków.

 

Monika Wierzbowska – pomoc nauczyciela
Z wykształcenia ekonomista, ale to praca z dziećmi daje jej prawdziwą satysfakcję. Prywatnie troskliwa mama dwóch synów i córki. To dzięki nim zdobywa i rozwija wiedzę na temat ich rozwoju, wychowania, i zdrowego żywienia. W pracy z dziećmi najbardziej lubi ich niezwykłą kreatywność i ciekawość świata.
Lubi gotować i poznawać nowe smaki. Wakacje spędza razem z rodziną nad ukochanym morzem, przemierzając boso piaszczyste plaże i wsłuchując się w szum morskich fal.

 

Jolanta Mastalerz – Gimnastyka korekcyjna
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, studiów podyplomowych z gimnastyki korekcyjnej i kompensacyjnej, podyplomowych studiów Logopedia oraz Kursu I stopnia z Integracji Sensorycznej. W Mojej Szkole prowadzi lekcje wychowania fizycznego z dziewczętami klas 5-7 oraz zajęcia dodatkowe z gimnastyki korekcyjnej.

Jest świadoma tego, że ruch to podstawa prawidłowego rozwoju człowieka. Stymuluje on nie tylko rozwój fizyczny, ale też usprawnia funkcje układu krążenia i oddechowego, ma wpływ na rozwój ośrodkowego układu nerwowego, rozwój mowy, naukę i pisanie. I, co najważniejsze: ruch daje radość, satysfakcję, spełnienie. Zajmować się ruchem to odpowiedzialność, ale też przyjemność i pasja.

 
Katarzyna Żebrowska – Rytmika
Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu i Instytutu Rytmiki w Brukseli. Nauczycielka muzyki i rytmiki, tańca, śpiewu, gry na pianinie i keyboardzie, z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Ceni ciągły rozwój i poszukiwania nowych możliwości, kontakty i współpracę między ludźmi. Prywatnie mama dwóch synów, żona, gospodyni domu pełnego muzyki, zapachów, smaków, rozmów i spotkań. Poza muzyką kocha podróże, taniec, rękodzieło, tai chi, dziecięcą ciekawość świata, młodzieńczy zapał, a chwilami sentymentalną zadumę – bo życie ma tak wiele barw…

 

Katarzyna Jarzembowska – Język angielski
Jest Polką, ale także Kanadyjką. Urodziła i wychowała się w Polsce, ale bardzo wcześnie wyruszyła w świat a na stałe osiadła w Kanadzie. Tam spędziła większość swojego życia. Studia ukończyła w Western University of Ontario. Pracowałam w Toronto Board of Education, ucząc dzieci w klasach 5-8. Wspólnie z mężem i synem podjęli jednak decyzję powrotu do Polski. Tu od samego początku prowadzi zajęcia nauki języka angielskiego: indywidualne i grupowe, dla maluszków i dla dorosłych. Ma również wykształcenie muzyczne, uwielbia jazz i muzykę klasyczną, zaś jej pasją i przyzwyczajeniem wpojonym przez rodziców jest sport.

 

Joanna Rezler – Psycholog
Z wykształcenia psycholog (specjalizacja kliniczna) oraz pedagog. Od 2008 r. pracuje z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzinami – współpracując zarówno z placówkami oświatowymi (szkoły, przedszkola, ogniska wychowawcze), jak i ośrodkami terapeutycznymi (prowadzenie psychoterapii indywidualnej oraz grupowej). Ciągle jednak doskonali swoje umiejętności – obecnie w Szkole Psychoterapii Dzieci i Młodzieży przy Laboratorium Psychoedukacji oraz Szkole Psychoterapii Systemowej w Ośrodku Psychoterapii Systemowej w Krakowie.
W swojej pracy stawia na indywidualne podejście do każdego dziecka oraz jego rodziny, nawiązywanie kontaktu oraz udzielanie wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych. W budowaniu relacji i byciu z dziećmi kieruje się zasadą głoszoną przez Jaspera Juula: „Najlepszym prezentem jaki dorośli mogą dać dziecku, jest świadomość, że myślą, to co mówią, i mówią, to co myślą”.
Szczególnie ceni pracę wyjazdową – na obozach i koloniach, bo wtedy można wspólnie z dziećmi rozwijać skrzydła w pięknych okolicznościach przyrody.

 
Grażyna Redlisiak – Pedagog
Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej, pedagog specjalny, psychoterapeutka i doradca systemowy w trakcie certyfikacji, trenerka i autorka programów profilaktyczno-terapeutycznych, warsztatów i szkoleń dla nauczycieli, rodziców oraz profesjonalistów.
Jej pasją są ludzie – mali i duzi. Od dwudziestu już lat pomaga im w rozwoju, przezwyciężaniu życiowych kryzysów i omijaniu niebezpiecznych zakrętów. Współpracuje z placówkami edukacyjnymi, świetlicami socjoterapeutycznym i Ośrodkami Pomocy Społecznej miasta stołecznego Warszawy. Jako terapeutka zafascynowana jest niezwykłą efektywnością pracy z ciałem i ruchem, a jej szczególne zainteresowania ukierunkowane są na uczenie i rozwijanie umiejętności społecznych i interpersonalnych dzieci i młodzieży z zaburzeniami rozwojowymi takimi, jak m.in. Zespół Aspergera, autyzm, ADHD, zaburzenia zachowania i emocji.
Prywatnie jest spełnioną mamą dwóch dorosłych synów. Uwielbia gwiaździste niebo, szum wiatru w gałęziach drzew, długie nocne pogaduchy z przyjaciółmi i ciekawą książkę o każdej porze dnia i nocy.

Agata Kłosowicz-Garbal – Logopeda
Absolwentka logopedii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz pedagogiki specjalnej APS w Warszawie. W swojej pracy terapeutycznej stara się do każdego dziecka podchodzić indywidualnie i holistycznie. Cały czas poszerza swoją wiedzę i umiejętności poprzez rożnego rodzaju kursy, warsztaty i szkolenia, aby jeszcze skuteczniej pomagać i wspierać rozwój dzieci.
Do ważniejszych z nich należą:
– warsztaty metodyczne Stymulacja mechanizmów lewopółkulowych
– warsztaty metodyczne Wpływ zaburzeń integracji sensorycznej na rozwój mowy
– kurs certyfikacyjny z metody Move to Learn
– kurs Bilateralnej Integracji – Program Szkolny
– szkolenie z Terapii ręki
– warsztaty szkoleniowe z metody Ruchu Rozwijającego wg W. Sherborne I stopień
W wolnych chwilach uwielbia spędzać czas z mężem na wspólnym bieganiu, pływaniu, jeździe na rowerze, czy też na bliższym i dalszym podróżowaniu.

 
Renata Rejer – Dyrektor
Najbardziej na świecie lubi dzieci i swoja rodzinę. No i oczywiście pracę, która od wielu lat jest jej pasją, dostarczając ogromnej satysfakcji i radości. Prywatnie mama trojki dzieci, posiadaczka dwóch kotów i psa, oraz właścicielka dużej wiejskiej kuchni. Uwielbia gotować  i eksperymentować kuchni (oczywiście robiąc to na tzw. „oko”). Uwielbia swój ogród, sianie, sadzenie pielenie i klimat wiejskiej chałupy – swojego miejsca na ziemi. Czyta książki, kocha ludzi, nie ogląda telewizji. Oto nie cała ona, bo jest w  niej jeszcze wiele zakamarków, które nie raz jeszcze zadziwią, zachwycą i dostarczą inspiracji.

 
Katarzyna Szczepkowska – Wicedyrektor
Z wykształcenia jest pedagogiem specjalnym, ukończyła studia podyplomowe w zakresie edukacji wczesnoszkolnej, terapii pedagogicznej i socjoterapii. Jest także terapeutą Integracji Sensorycznej.
Od lat zarządza placówkami oświatowymi. Ukończyła studia podyplomowe: „Coaching profesjonalny” Akademia Leona Koźmińskiego oraz „Zarządzanie talentami i wiedzą w zespołach” Collegium Civitas. Jest członkiem kolegium redakcyjnego czasopisma „Dyrektor Szkoły. Miesięcznik Kierowniczej Kadry Oświatowej” wydawnictwa Wolters Kluwer oraz redaktorem merytorycznym, kwartalnika „Przed Szkołą. Poradnik dyrektora szkoły i przedszkola” wydawnictwa Wolters Kluwer. Prowadzi wykłady i szkolenia adresowane do kadry zarządzającej, nauczycieli i rodziców. Jest autorką wielu publikacji z zarządzania, rozwoju i wychowania.
Lubię pracować z dziećmi i pomagać nauczycielom wykorzystywać wiedzę metodyczną w praktyce. Pasjonują ją działania, które pomagają ludziom dobrze czuć się w miejscu nauki i pracy, współtworzą szkołę, gdzie mali i duzi rozwijają się, współdziałają, doskonalą w dobrej atmosferze. Uważa, że uczniowie potrzebują przede wszystkim indywidualizacji i elastyczności nauczyciela.
W wakacje lubi wędrować przez świat. Poznawać nowe miejsca i ludzi z poziomu drogi. Powoli mijać góry, doliny, małe wioseczki i wielkie miasta.

 
Agnieszka Zakrzewska – Prezeska Fundacji
Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie – pegagog specjalny.
W organizacji reprezentuje zarząd organu prowadzącego placówkę – Fundacji Per Aspera ad Astra.
Uwielbia wiosnę… bo budzi się życie, lato z książką w ogrodzie i czasem spędzonym nad ukochanym morzem, jesień z jej kolorami i nostalgicznym klimatem,  zimę bo jeździ na nartach i lubi trzask drewna w kominku. Kocha dzieci – każde bez wyjątku, zwierzęta „naszych braci mniejszych”,  mądrych i dobrych ludzi od których się uczy i którzy ją inspirują,  swoją pracę,  muzykę, książki i sport. Od jakiegoś czasu jej pasją i sposobem życia stała się joga. Prywatnie dumna mama 3 synów, troskliwa opiekunka 2 kotów i psa, boi się momentu kiedy – na życzenie najmłodszego synka – zamieszka z nimi wąż…