Nasza historia

Historia Krainy Fantazji rozpoczyna się w 2006 roku, kiedy to w głowach dwóch mam Renaty Rejer i Ewy Rachlewicz-Dehnel narodził się pomysł utworzenia miejsca, w którym dzieci w wieku przedszkolnym mogłyby socjalizować się,  bawić, uczyć i rozwijać, gdzie mamy mogłyby przyprowadzać swoje dzieci na 2-3 godziny aby pod okiem animatora i opiekuna  spędzały czas na radosnej, rozwijającej zabawie.
Z takimi intencjami  powstało Centrum Animacji Kraina Fantazji.  Szybko jednak okazało się, że założenia są za skromne, ponieważ  potrzeby i oczekiwania  dzieci i rodziców były ogromne. To właśnie dzięki zainteresowaniu rodziców, zaangażowaniu pracowników, radości  i pasji jaką czerpaliśmy z pracy nasz niewielki Klub przekształcił się w Domowe Przedszkole w Krainie Fantazji. Po dwóch latach działalności  nasza pierwsza siedziba przy
ul. Warszawskiej okazała się za ciasna. Kraina Fantazji wraz ze swymi wspaniałymi Elfami, Zwierzakami i Kwiatkami zmieniła lokalizację. Przy ulicy Równej stał i – zdawało się – czekał  duży, jasny, położony przy samym lesie budynek  – wymarzone miejsce dla nas.

Praca  ze wspaniałymi ludźmi – ciepłą, profesjonalną kadrą, zaangażowanymi rodzicami, a przede wszystkim z ciekawymi świata dziećmi  to dla nas wielka radość . Daje nam energię i siłę do rozwoju, realizacji planów i spełniania marzeń. Tak  właśnie się stało w 2010 kiedy to spełniło się nasze kolejne wielkie marzenie -powołaliśmy do życia szkołę – kolejne miejsce na ścieżce rozwoju naszych podopiecznych. Powstała Niepubliczna Szkoła Moja Szkoła im. Wandy Chotomskiej.
Organem prowadzącym nasze obie placówki – zarówno Krainę Fantazji jak i Moją Szkołę jest powołana do życia w 2013 roku Fundacja Per Aspera ad Astra.

Jesteśmy z Wami i dla Was każdego dnia, to Wy dajecie nam siłę, jesteście dla nas inspiracją! Dziękujemy i prosimy o jeszcze.

Zespół Krainy Fantazji

szkola kopia